Струмичанка силувана од нејзиниот невенчан сопруг и неколкумина други мажи

Фото: илустрација

Грозоморен случај на сексуално насилство е забележан во струмичко – вчера жена пријавила во полиција дека нејзината сестра била силувана од повеќе лица.

– На 14.01.2022 околу 13.00 часот 47-годишна жена од струмичко пријавила дека врз нејзината 44-годишна сестра била извршена обљуба од Б.Н. од струмичко село, со кого таа невенчано живеела, и од уште неколку лица, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Видео на денот