Струга Трим Лум против шампионот на Словачка во квалификациите за Лигата на шампионите

Фото: FC Struga

Шампионот на Македонија Струга Трим Лум немаше премногу среќа на ждрепката во квалификациите за Лигата на шампионите и ќе игра против повеќекратниот словачки шампион Слован Братислава.

Слован Братислава е силен противник кој во 1969 година победи во тогашниот Куп на победниците на куповите, а во Словачка 22 пати беше државен шампион и 17 пати го освојуваше купот.

Првиот натпревар е закажан за 9/10 јули во Братислава, додека реваншот е седум дена подоцна.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот