СТРИПТИЗ И ЧУДНИ КОМБИНАЦИИ: Лејди Гага и Хари Стајлс главни на Мет галата 2019 (ВИДЕО)

Годинашната инсталација на Мет галата беше инспирирана од љубовта кон неприродното и екстравагантноста.

Многу од познатите ѕвезди се појавија со чудни и бизарни комбинации, но и со доста симпатични креации.

Пејачот Хари Стајлс избра облека што наликува на женска, додека Лејди Гага ги почести присутните со стриптиз-изведба.

Фото EPA-EFE/JUSTIN LANE

Тие двајцата ја водеа Мет галата, заедно со Серена Вилијамс и дизајнерот Алесандро Мишел.

Еве како изгледаше Кејти Пери:

Фото EPA-EFE/JUSTIN LANE

А ова се сестрите од семејството Кардашијан-Џенер:

Фото EPA-EFE/JUSTIN LANE

Во продолжение, погледнете го ова видео со интересни факти поврзани со Мет галата:

Прочитајте и...  Елегантно и деловно, но шик: Оливија Палермо го освои Бруклин во маслинеста комбинација! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат