Стрела и асистира, Тричковски во одлична форма! (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Стрела и асистира, Тричковски во одлична форма! (ВИДЕО)

Иван Тричковски ги пропушти последните два натпревари од квалификациите за ЕП поради повреда, но се враќа на вистински начин.

Тричковски се враќа во вистински момент, секако ова е добра вест за селекторот на нашата А репрезентација Игор Ангеловски кој дефинитивно би имал одлична опција во нападот за наредните квалификациски мечеви.

Препознатливо, Тричковски им се враќа на головите, но и секако асистенциите во дресот на АЕК Ларнака со кој забележа нов триумф.

Во рамките од летните подготовки пред новата натпреварувачка сезона, македонскиот репрезентативец беше најзаслужен за победата на кипарскиот клуб.

Кипрани триумфираа денеска со резултат 2:0 против полската екипа на Горник Забрзе. Доказ дека се враќа во голгетерска форма, се и двата гола пред четири дена во победата против Лех Познањ.

Најпрвин нашиот интернационалец асистираше за водство во 26 минута, а непосредно пред крајот на првото полувреме беше прецизен од белата точка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close