Стравична снимка од црква во Бејрут: Среде свадбената церемонија се затресе, луѓето бегаа во паника (ВИДЕО)

Нова снимка покажува низ каков хорор поминаа жителите на Бејрут на денот на страотната експлозија која го уништи градот.

Додека поканетите гости се подготвуваа за венчавка во Бејрут, црквата се затреси. Прво помислиле дека е земјотрес, но кога следувал уште еден удар настанала паника.

Гостите потрчале врескајќи и се сопнувале на патот до излезот.

Возрасните ги заштитувале децата, а надвор веќе може да се види густиот црвенкаст чад на небото, од експлозијата која ја разори либанката престолнина. Стаклата се испокршени, а внатрешноста на црквата е оштетена.

Во смртоносната експлозија во пристаништето во Бејрут загинаа најмалку 157 лица.

Прочитајте и...  Во напад во Нигерија се убиени 18 луѓе, одговорноста ја презема Исламска држава

Прочитај повеќе

Кралот на Јордан го распушти Домот на пратеници и нареди да се одржат избори

Слободен печат

„Ако биде потребно ќе бидат повикани резервистите“: Што точно значи воена состојба?

Слободен печат

Лукашенко му возврати на Макрон: Тој требаше да даде оставка пред две години

Слободен печат

Кој е подготвен за судирот меѓу Азербејџан и Ерменија – Едната страна има драстично повеќе војници

Слободен печат

Макрон: Хезболах да разјасни дали е партија или милиција

Слободен печат

Помпео вечерва во посета на Грција, разговарал со Столтенберг за тензиите во источниот Медитеран

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Света е наш претседател”: Повеќе од 100.000 демонстранти на улиците во Белорусија

Фамилија шеташе на островот Хвар, а набргу ги потопи бран (ВИДЕО)

Слободен печат

Во напад во Нигерија се убиени 18 луѓе, одговорноста ја презема Исламска држава

Слободен печат

Заев и Борисов телефонски разговараа за соработка меѓу двете земји

Слободен печат

Трамп: Бајден треба да се тестира за дрога пред дебатата

Слободен печат

Шахпаска: Родителите на децата до шест години и со продолжено породилно да се вратат на работа

Слободен печат