Стравична ликвидација во Порторико: Убиено 11-годишно дете, братот (6) се бори за живот

Полицијата се уште не уапсила никој осомничен за нападот.

Во пукање од автомобил во Порторико убиено е 11-годишно дете, додека три лица се повредени, а меѓу нив и шестгодишниот брат на настраданото дете, соопштија од полицијата.

Непознат напаѓач пукал од автомобил во кој се наоѓале децата со две возрасни лица, вклучувајќи ја и нивната мајка. Нападот се случил синоќа во приморскиот град Понсе на југот од Порторико.

Детето кое е повредено во нападот е во критична состојба, потврдија официјални лица, пренесува АП.

Полицијата се уште не уапсила никој осомничен за нападот.

Прочитајте и...  Ниту еден од позитивните патници на македонскиот лет за Финска немал решение за изолација

Прочитај повеќе

Бајден ја избра Камала Харис за потпретседателски кандидат

Слободен печат

Шведско-норвешка двојка се венчаше на граница поради пандемијата

Слободен печат

Запленети над 100 тони кокаин во Холандија: Полицијата откри нарколабораторија во штала (ВИДЕО)

Слободен печат

Германија се сомнева во квалитетот и безбедноста на руската вакцина

Слободен печат

По судска наредба објавена уште една снимка од Џорџ Флојд: Ново шокантно видео од неговите последни моменти (ВИДЕО)

Слободен печат

Осуда од САД за „безумните” насилствата извршени од власта во Белорусија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Помпео: Авторитаризмот сѐ уште живее во Русија, Кина и Иран

Слободен печат

Мексико: Почнува трета фаза испитување вакцини од САД и Кина

Слободен печат

ЕУ одбива да ги набљудува изборите во Венецуела и бара одложување

Слободен печат

Граѓаните се судрија со полицијата: Жестоки пресметки со полициските кордони во Брест и Минск (ВИДЕО)

Слободен печат

Несреќа во Мексико: Се преврте автобус, загинаа 13 лица (ВИДЕО)

Слободен печат

Франција покрена истрага за ТикТок

Слободен печат