Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Дали познавате жена која е страствена, интуитивна, имагинативна, но исто така мистериозна и малку тешка за освојување? Многу е можно да се работи за дама која е родена во овој хороскопски знак.

Дамите кои имаат многу силен карактер и специфична природа и одлична сексуална енергија, судејќи според астрологијата, се припадници на хороскопскиот знак на Скорпија.

Жената Скорпија, родена помеѓу 23 октомври и 21 ноември, е позната по тоа што е лојална личност која интензивно чувствува емоции и има темна страна на лицето кое лежи заробено веднаш под површината, што ја прави еден од најмистериозните и најатрактивните знаци на зодијакот.

Она што треба да го земете предвид кога се среќавате или излегувате со жена Скорпија е дека веќе во првата фаза на излегување, можете да почувствувате фрустрација, обично затоа што погрешно сте го разбрале нејзиното ненамерно „пецкање“, зборови и постапки.

Прочитајте и...  Светот е под стрес: Пандемијата на коронавирусот создаде нов егзистенцијален страв

Жената Скорпија ужива во многу смел начин на живот. За среќа, таа внимателно ги проценува ситуациите пред да се одлучи за некој потфат и рутински ги надминува сите препреки што ѝ се наметнуваат. Оваа жена може да се грижи за сè!

Скорпијата е еден од трите водни знаци во астрологијата, па затоа треба да знаете дека дама родена во знакот на Скорпија чувствува интензивно емоции. Таа сака жестока расправија, најмногу поради лудиот страствен секс што сигурно ќе следи подоцна.

Точно, познато е дека жените Скорпија се божици на сексот. Ова е сосема природно, имајќи предвид дека Скорпија е хороскопски знак што владее со колковите и гениталиите.

Жените Скорпии се прилично едноставни затоа што никогаш не го кријат моменталното расположение, па затоа ќе знаете во секое време како таа се чувствува за вас. Таа е многу директна во комуникацијата, па многумина се плашат од нејзините зборови, а во исто време и се восхитуваат на нејзината храброст да биде секогаш своја. Сепак, таа многу добро владее со зборовите и секогаш знае како да процени кога да каже што.

Прочитајте и...  Крај по 16 години брак: Првата дама на модниот свет Ана Винтур е повторно сама!

Нејзината страст привлекува многумина, но и подготвеноста да му се посвети на својот партнер. Кога жената Скорпија е посветена на вас, таа ќе ве натера да бидете најдобрата верзија на себе.

Ако сега се прашувате зошто ви е тешко да разберете жена Скорпија, тоа е веројатно затоа што сè уште не сте ја заслужиле нивната доверба. Скорпијата сака да биде со некој кој не се плаши од посветеност, емоции, страст и разговор.

Токму поради сите горенаведени карактеристики, многумина веруваат дека е многу тешко да се сака жена родена во знакот на Скорпија.

Најкомпатибилни знаци: Рак, Девица, Јарец и Риби

Најмалку компатибилни знаци: Рак, Лав и Водолија

Поврзани вести

ФОТО: Девојката на Бен Афлек во прегратки на друг маж – „Не гледај Бен!“

Слободен Печат

ВИДЕО: Скромно – Мајкл Китон тврди дека тој бил најдобриот Бетмен

Слободен печат

Светот е под стрес: Пандемијата на коронавирусот создаде нов егзистенцијален страв

Слободен Печат

Третман за витилиго, сега има лек!

Слободен печат

Врчак се враќа на сцената: Подгответе се за изненадување по корона-кризата!

Васко Спасоски

Зошто не треба да јадете и пиете од пластични чаши и чинии?

Слободен печат

Остави Коментар