СТРАШНО невреме во Белград – Откорнати дрва и гејзери по улица (ФОТО+ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

СТРАШНО невреме во Белград – Откорнати дрва и гејзери по улица (ФОТО+ВИДЕО)

Поединечни видео снимки кои ги споделувале корисници на социјални мрежи изгледаат нереални.

Во текот на невремето кое околу 18 часот го зафати Белград, паѓаа дрва, снемувало електрична енергија, но и се формирале “гејзери“ во прометни улици, пренесува б92.нет.

Автобусите едвај се провлекуваат, а паркирани автомобили во градот настрадаа од соборени дрвја од невремето.

 

Поединечни видео снимки кои ги споделувале корисници на социјални мрежи изгледаат нереални. Гејзерите кои се формирале на улиците, покрај силните врнежи, направиле дополнителни проблеми за возачите.

Имало објекти во Белград кои пропуштиле вода.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close