Страшно деби во ММА: Го фрлаше противникот како „играчка“! (ВИДЕО)

Својата прва борба ја имаше во Дакар, а од главниот град на Сенегал испрати поради до сите идни негови ривали во ММА.

Борецот од Сенегал, Умар Кан во рамките од „Арес Фајтинг шампионат“ настапи против Софиан Букичу и го совлада во втората рунда.

Судијата мораше да го прекине мечот, бидејќи ривалот падна на подот после силните налети на Сенегалецот кој дебитираше во ММА октагонот.

После првата рунда која помина во одмерување на силите, Кан тргна уште поофанзивно во втората рунда и почна со посериозни удари кон противникот кој беше немоќен нешто повеќе да направи.

Прочитајте и...  Меси нема страв од пандемијата, спие на анти-корона душек

Популарниот „Руг Руг“ го привлече вниманието на љубителите на боречките спортови, непоразен шампион во борењето. Висок е 196 сантиметри и тежок над 120 килограми.

Прочитај повеќе

Барселона и Баерн Минхен си закажаа четвртфинален дуел во Лисабон (ВИДЕО)

Слободен печат

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат