СТРАШНО: 11-годишник во Косово Поле претепан, силуван, а потоа пронајден мртов

Косовската полиција уште од јануари оваа година била информирана за сексуалното злоставување врз 11-годишникот К. Весели од Косово Поле. Но, не биле преземени никакви дејствија се додека К. Весели не бил пронајден мртов по седуммесечното пријавување на случајот, пренесува Инсајдери.

Постојат сомненија дека 11-годишното момче три пати било силувано од 20-годишниот Сефедин Османи.

Ова го изјави и мајката на 11-годишникот Макфире Весели. Таа рече дека полицијата била информирана од јануари за осомничениот Сефедин Османи. Весели, исто така, вели дека и семејството на осомничениот било информирано за злоставувањето што го направил нивниот син.

Но, злоставувањето и насилството врз К. Весел продолжило се до 11 јули, кога тој бил пронајден мртов под скалите на станбен комплекс во населба во Косово Поле. Детето било пронајдено мртво од страна на полицијата.

Прочитајте и...  Македонските аеродроми загубија половина милион патници

Извештајот за обдукцијата на телото на детето потврди дека жртвата била силувана три пати од истото лице. Според обдукцијата раната од силувањето била свежа на телото на 11-годишното момче. Вака информираат извори на Експрес од Институт за судска медицина.

„Раната од силување беше свежа. Жртвата според анализата била силувана 3 пати. Првин тој бил претепан и потоа силуван. Има сериозни повреди на главата“,  велат лекарите од судска медицина.

Како што пренесува Инсајдери, денеска Косовската полиција информираше дека е уапсен 20 годишникот, Сефедин Османи, осомничен за злоставување врз малолетникот К.Весели од Косово Поле кој бил пронајден мртов.

Полицијата информираше дека случајот кој бил пријавен на 11.07.2019 првично бил категоризиран како „сомнителна смрт“, а по истражните и оперативните акции, како и по наредба на државниот обвинител, овој случај бил квалифукуван како кривично дело „тешко убиство“.

Прочитајте и...  Четворица обвинети за непочитување на полицискиот час во Битола

Прочитај повеќе

Вучиќ ја поздрави одлуката на Приштина, верува дека може да се воспостави добар деловен однос меѓу двете земји

Слободен печат

Гејтс: Теориите на заговор не можат ни да се демантираат затоа што се толку глупави и чудни

Слободен печат

Манчевски: Судот ќе каже која е казната којашто треба да ја плати Мицкоски за неговото неодговорно однесување (ВИДЕО)

Бојана Нојиќ

Филипче до медиумите: Непримерно е да се шпекулира со податоци од оние кои треба да обезбедат прецизна информација за јавноста

Слободен печат

Во Париз забранет и третиот протест планиран за денес

Слободен печат

Еден смртен случај и еден новозаболен од Ковид-19 во Прилеп

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најмалку 17 лица се во домашна изолација поради контакт со заразената жена од Дебар

Слободен печат

Курти: Владата на Хоти е нелегитимна и ѝ слугува на Србија

Слободен печат

Во Грција отворени внатрешните делови на угостителските објекти, на плажите дозволено служење алкохол

Слободен печат

Филипче апелира граѓаните да даваат точни информации во епидемиолошките анкети

Слободен печат

НАкС ја поздрави одлуката на Владата со која се ставуваат во мирување постапките за избор на ректор

Слободен печат

Судот во Денвер забрани користење солзавец и гумени куршуми против демонстрантите

Слободен печат