Страшни сцени во Лион: Фудбалер колабира сред натпревар

Олимпик Лион со 3:0 го совлада Тулуз, но натпреварот го одбележи моментот од 20.минута кога доммашниот фудбалер Мартин Терие падна како покосен на теренот иако немаше играч покрај него.

На теренот веднаш втрчаа лекарските екипи за да му укажат помош, а на стадионот настана молк стравувајќи за животот на фудбалерот.

Сепак, по неколку минути Терие со болнички носилки беше изнесен од игра и според првичните информации тој не се наоѓа во животна опасност, туку само колабирал.

Прочитајте и...  Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на Марбеља ги има последните подготовки пред нападот на 18. грен слем титула

Слободен печат

Ќерката на Мурињо е вистинска убавица, ги покажа атрибутите на одморот во Португалија

Слободен печат

Остри мерки во Њујорк: Казни за сите тенисери кои ќе го напуштат „меурот“ на УС Опен

Слободен печат

„Сините“ стана црвени: Ова е најлошиот дрес на Челси во историјата (ФОТО)

Слободен печат

Зинедин Зидан е најдобар тренер во светот, Клоп дури на третото место

Слободен печат

Неверојатниот Дончиќ руши рекорди во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат