СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО ХРВАТСКА: Се сруши спортски авион, пилотот успеал да преживее – Слободен печат
ВестиРегион

СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО ХРВАТСКА: Се сруши спортски авион, пилотот успеал да преживее

Кај Хвар се сруши спортски авион, пишува Јутарни лист, пренесува Еспресо.рс. Пилотот, германски државјанин, е спасен, бидејќи наводно туристи кои во моментот на несреќата биле на јахта веднаш го превеле во градот Хвар каде му е пружена лекарска помош.

Спортскиот авион се срушил денеска околу 15 часот. Истрагата е во тек.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close