СТРАШНА ГЛЕТКА ВО ФЛОРИДА: Деца живееле во стан со 245 животни (ФОТО)

Полицијата во градот Еџвотер, во Флорида затекнала страшна глетка за време на посета на стан, откако добиле пријава за лошо постапување кон малолетници. Полицајците пронашле во станот три деца како живеат во истиот простор со 245 различни животни.

Градската полициска станица на официјалниот Фејсбук профил објави фотографии од станот во кој живееле децата, наведувајќи дека веднаш станало јасно дека ниту децата, ниту животните не биле соодветно згрижени.

Во станот било пронајдено и мртво морско прасе и расипана храна, а на подот имало измет и урина од животните.

Поради состојбата на станот, покренати се обвиненија против Мелиса Хамилтон, Грег Нелсон и Сузан Нелсон за злоупотреба на деца, како и 66 точки за суровост кон животните.

Прочитајте и...  Нови четири симптоми на коронавирусот: Се појавуваат пред температурата и кашлицата

Социјалната служба ги преместила децата на возраст од осум, девет и 10 години кај роднини, а за миленичињата ќе се грижи центар за спасување животни.

 

Прочитај повеќе

Бројот на новозаразени и натаму висок, Филипче информира дека секаде каде се попуштаат мерките пандемијата не спласнува

Слободен печат

Топло време, попладне нестабилно со дожд, грмежи и ветер

Слободен печат

Силјановска говори за сексот и привлечноста на мангупите (ВИДЕО)

Слободен печат

Новинарка на Си Ен Ен ограбена во јавување во живо: Додека известуваше за водостојот, крадец ѝ извлече нож (ВИДЕО)

Слободен печат

Општина Дебар: Последиците од Ковид-19 ќе се зголемуваат со застрашувачки тренд

Слободен печат

„Ер Франс” укинува 7.500 работни места

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пакистанскиот министер за надворешни работи позитивен на коронавирус

Слободен печат

Биле во брак 53 години, а потоа и двајцата починале од коронавирус, држејќи се за раце (ВИДЕО)

Слободен печат

Мицкоски: Уверен сум дека народот ќе му го заврти грбот на Зоран Заев (ВИДЕО)

Слободен печат

Отворање на нов независен Театар „Златен елец“ во Скопје

Слободен печат

Поранешен директор на АИ за Турција осуден на шест години затвор поради тероризам

Слободен печат

Силјановска: На 15 јули мора да се стави крај на катастрофалното владеење на СДСМ

Слободен печат