Страотна сообраќајка кај Битола – загина млада жена, дете е тешко повредено

Фото: МИА

Попладнево на регионалниот пат Битола-Демир Хисар кај месноста „Бели мост” се случила тешка сообраќајна несреќа во која автомобил „Мерцедес” со демирхисарски регистарски ознаки, управуван од Б.Г.(33) од селото Белче изгубил контрола над возилото и излетал од патот, соопшти полицијата.

„Во несреќата, на самото место починала сопатничката Ј.Г.(25) од селото Белче, а смртта ја констатирала екипа на итната медицинска помош. Кај малолетен сопатник, кој е пренесен во Клиничката болница-Битола, констатирани се тешки телесни повреди“, велат од полицијата.

Битолската полиција извршила увид на местото, а поради сообраќајната несреќа, неколку часа беше во прекин сообраќајот на патот Битола-Демир Хисар.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот