Страотна несреќа во Хрватска: Загинаа две лица во амбулантно возило кое удирило во камион

Во Рогожа кај Гарешница попладнево се случи страотна сообраќајна несреќа во која две лица загинаа, а три се тешко повредени. Полицијата изврши увид.

Денеска околу 13:05 часот, 52-годишен возач на амбулантно возило марка Ситроен со бјеловарски регистарски ознаки возело низ Рогожа во правец на Гарешница. Од засега неутврдени причини возилото поминало на спротивната лента при што удрило во камион марка Мерцедес со карловачки таблички, со кое од спротивната насока управувал 59-годишен возач.

На местото на сударот загинале двајца патници во амбулантното возило, додека возачот и уште двајца патници поради здобиените повреди се префрлени во Општата болница Бјеловар.

Увид е извршен од страна на заменичката на Жупанискиот државен обвинител во Бјеловар и по нејзин налог телата на починатите се префрлени на обдукција во болницата во Бјеловар.

Ова се осмата и деветта жртва во сообраќајни несреќи оваа година на подрачјето на Полициската управа бјеловарско билогорска, наведува полицијата.

Прочитајте и...  Прекината прес-конференцијата на гувернерот на Флорида - Го обвинија за фалсификување на бројот на случаи со коронавирус (ВИДЕО)

 

Прочитај повеќе

„Ја кријат вистината како за Чернобил“: Американци тврдат дека научници од Вухан пребегале на Запад и ги откриваат мрачните тајни за коронавирусот

Слободен печат

ДИК: Од категоријата болни и немоќни лица гласале 7861 гласачи

Слободен печат

Куомо: Уште четири сојузни држави на карантинската листа на Њујорк

Слободен печат

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат

Шилегов: Клинички центар сега е комплекс со најсовремена инфрастуктура (ФОТО)

Слободен печат

Во Индонезија заразени со Ковид-19 речиси истовремено 54 новинари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Каде треба да гласате- Проверете дали е променето избирачкото место

Слободен печат

Зголемен број случаи на Ковид-19 во Грција

МИА Агенција

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат

Судот ја отфрли спогодбата за жртвите на силувачот Харви Вајнстајн

Слободен печат

Три лица заразени со Ковид-19 во Кичево, 70 активни случаи

Слободен печат