Страотен судир на три автомобили на булеварот „Словенија“ – осуммина повредени, меѓу нив и две деца

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полиција лента / Фото: МИА

Вчера во 14.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Словенија” во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Фолксваген”, управувано од М.Б.(25) од Скопје, патничко возило „Опел”, управувано од И.Ш.(52) од Скопје и патничко возило „Мерцедес”, управувано од И.А.(34) од с.Љуботен, скопско, сите три со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник од возилото „Фолксваген”, а со телесни повреди се здобиле тројцата возачи, сопатниците од возилото „Опел”, Ј.Ш.(49) и Б.Ѓ.(24), како и малолетен сопатник, сите од Скопје, како и сопатниците од возилото „мерцедес”, Н.Ш.(49) и малолетен сопатник, двајцата од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”, Комплексот клиники „Мајка Тереза” и Градската општа болница „8 Септември”.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот