17 C
Скопје

Страотен пожар во Денвер: Петмина загина меѓу кои и две деца, луѓе во паника скокале од вториот кат (ВИДЕО)

Пожарникарите веруваат дека во пожарот загинало бебе, едно постаро дете и три возрасни лица, изјави капетанот на противпожарното одделение во Денвер Грег Пиксли.

Пет лица загинаа денеска во пожар кој избил во една куќа во американскиот град Денвер за кој постои сомневање дека е подметнат, соопштија официјални лица.

Како што наведуваат, три лица се спасиле скокајќи од вториот кат на куќата, пренесува АП.

Пожарникарите веруваат дека во пожарот загинало бебе, едно постаро дете и три возрасни лица, изјави капетанот на противпожарното одделение во Денвер Грег Пиксли.

Прочитајте и...  Граѓаните револтирани: Урбаното дивеење во Хром продолжува

Тој додаде дека очевидци им рекле на пожарникарите дека три лица во куќата од два ката скокнале и не се сериозно повредени.

Поврзани вести

Повторно рестрикции во водоснабдувањето за сите потрошувачи во Тетово

Слободен печат

Ангелов оствари средба со синдикални претставници од КСОМ

Слободен печат

Алсат-М: Рашковски ќе гради хациенда од 800 квадрати во Побожје, а како инвеститори се заведени неговите деца

Слободен печат

Историски самит: Бајден и Путин сепак може да одржат состанок во трета држава

Слободен печат

Антикризните закони утре во Собранието на „брза лента“

Весна Тодоровска

Вакцината „Спутник В“ наскоро ќе се произведува во Србија, Иран и Италија

Слободен печат

Остави Коментар