20.8 C
Скопје

Странски државјанин приведен поради поседување опојна дрога

Во петокот во 21.45 часот во Кичево, полициските службеници од ОВР – Кичево го привеле и го лишиле од слобода Б.Х. (28) од Германија со престој во Кичево. При преглед кај него била пронајдена марихуана.

Како што информира Стефан Димоски од СВР – Охрид, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар