Стотина гости во хотел во Шпанија остануваат во изолација поради коронавирусот

Стотина гости, сместени во хотел на шпанскиот остров Тенерифе, ќе останат во изолација 14 дена, бидејќи кај еден од гостите од Италија е потврден новиот коронавирус.

Уште две лица од десетчлена група на италијански туристи се позитивни на коронавирусот.

Останатите, како што покажаа тестотите, се негативни, изјави на прес-конференција за новинарите официјално лице на регионалната влада Марија Тереза Крус Овал, пренесува „Ројтерс“.

Прочитајте и...  САД со предлог за нови претседателски избори во Венецуела

Прочитај повеќе

Во Португалија карантинот поради коронавирусот може да трае со месеци

МИА Агенција

Српската влада ја забрани работата на сите објекти и дејности кои подразбираат физички контакт

Слободен печат

Дури 59% од заразените пријавиле еден ист симптом на коронавирусот без оглед на тежината на клиничката слика

Слободен печат

Најнови податоци од светот поврзани со коронавирусот до 17 часот

Слободен печат

Жена лажела на Фејсбук дека е позитивна на коронавирусот, ги повикувала сите кои биле во контакт со неа да се тестираат

Слободен печат

Во Прилеп вкупно 12 заболени од коронавирусот, се чека извештај за уште пет брисови

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

САД нареди ситe крузери во американски води да останат на море

Слободен печат

Извршена втора дефинфекција на катните гаражи

Слободен печат

Османи- Вархеји: Дозволен пристап за земјава до Европскиот солидарен фонд

Слободен печат

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат.

Во Велика Британија во последното деноноќие починаа 560 лица од коронавирусот

Слободен печат

Норвешка одобри за време на коронакризата црквите да се користат за погреби на атеисти

Слободен печат