Столтенберг разговарал со Заев: Наскоро Северна Македонија се придружува во Алијансата

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на својот Твитер профил напиша дека разговарал со македонскиот премиер Зоран Заев, во врска со посветеноста за пристапување на Северна Македонија во НАТО.

– Имав добар телефонски разговор со премиерот Зоран Заев за да ја реафирмираме посветеноста на НАТО за приклучување на Северна Македонија.

Процесот на ратификација е на добар пат, очекуваме Северна Македонија наскоро да се придружи во Алијансата, напиша Столтенберг на Твитер.

 

Прочитајте и...  ОВАА ОПШТИНА има најголема излезност до 19 часот, дури 65,25 отсто

Прочитај повеќе

Москва: Изградбата на Северен тек 2 ќе бида завршена и покрај санкциите а САД

Слободен печат

Зголемен број на заразени во Грција, репродукцискиот индекс на вирусот сѐ уште е под нула

МИА Агенција

„ДУНА”: Апликацијата за изборниот процес функционира нормално, сајтот на ДИК беше хакиран

Слободен печат

Шабани: ДИК во стандардна процедура ги проверува податоците за резултатите од изборите од ОИК

Слободен печат

Јовановиќ: Ќе беше супер ако во Собранието влезеше нова партија, Левица е најлоша од сите

Слободен печат

Албанија: Казна од 15 евра за неносење заштитни маски во затворен простор

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ципрас му ја честита победата на Заев

Слободен печат

Руската вакцина против коронавирусот е тестирана на 38 луѓе, тврдат била безбедна

Слободен печат

Шест тима на ДИК рачно ги внесуваат податоците во системот на резултати

Весна Тодоровска

Остров продаден за 6 милиони долари: Купецот го видел само на снимки

Слободен печат

Италија им забрани влез на државјаните на Србија, Косово и Црна Гора

Слободен печат

Демократски сојуз: Што побрзо да се состави стабилна влада, без развлекувања и уцени

Слободен печат