Стојовски не ја пропушти можноста да се фотографира во Новак

Фото: EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Македонскиот претставник на атлетскиот дел од Олимписките игри, Јован Стојоски кој ќе настапи во дисциплината на 400 метри, во олимпиското село налета на најпопуларниот спортист на Игрите во Токио и средбата ја искористи да се фотографира со Новак Ѓоковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVAN STOJOSKI (@jst400)


Јован Стојоски својот настап на Игрите во Токио ќе го има на 1 авгтуст кога ќе започнат квалификациите во дисциплината 400 метри, а очекувањата на македонскиот атлетичар се да го собори националниот рекорд.

 

Видео на денот