Стојановски и официјално нов фудбалер на Ним

Стојановски кој до сега ги бранеше боите на прволигашот Ренова потпиша договор на три години со тимот од Лига 1.

Ќе го носи број 17 во новата натпреварувачка сезона 2019/20, иако од клубот најавија дека би било рано нашиот фудбалер да настапува во најквалитетната лига на Франција.

Трансферот на Стојановски во Ним, кој беше најдобар стрелец во ПМФЛ во изминатата сезона, вкупно изнесува 1,5 милиони евра.

Досегашниот негов клуб Ренова ќе добие 300 илјади евра како отштета за заминувањето на офанзивниот фудбалер.

Прочитајте и...  Рамос е најдобар дефанзивец на светот, може да игра уште шест години

Ним својата нова сезона во шампионатот ќе ја стартува на гостувањето кај бранителот на титулата, ПСЖ.

Прочитај повеќе

Неверојатниот Дончиќ руши рекорди во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат