Стоилов не го интересира ракомет, „спартанците“ се во главна улога

Капитенот на европскиот ракометен шампион, Вардар, Стојанче Стоилов, покажа дека деновиве во главната улога се одвојкарите.

Стоилов кој се уште се опоравува од операцијата и не може да тренира со соиграчите, присуствува на тренинзите на „црвено-црните“, но вниманието му е насочено на друго место. Капитенот со стегнати палци навиваше за одбојкарите кои на крајот на победија Словенија на ЕП и ѝ наплатија за сите порази во минатото.

https://www.instagram.com/p/B2hYTQwl74fzg1HaIMAcaRB0n7V6GeS7X9zhzc0/

 

Прочитајте и...  Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат