7.9 C
Скопје

Стоилковски до министерот Милевски: Што ќе кажете во Битола, ниту пругата ја направивте, ниту автопат Прилеп – Битола кон Скопје, ниту спроведовте топлификација

На денешното гостување на „24 Анализа“ на ТВ 24, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски со низа критики кон работата на министерот на локална самоуправа Горан Милевски. Притоа го потсети на нереализираните ветувања на коалицијата на СДСМ во развојните плански региони како пругата, автопатот Прилеп-Битола до Скопје, како и неспроведената топлификацијата за тој регион.

– Вие доаѓате од Пелагонискиот плански регион и вие како коалиција ветувате пред граѓаните дека ќе донесете развој на тој регион. Кажете ми дали пругата е направена или автопатот Прилеп – Битола кон Скопје, ниту топлификација не е спроведена како најголемото ветување, го критикуваше Стоилковски министерот за локална самоуправа, Милевски.

Стоилковски вели дека во планот на Министерството за 2020 година не се реализирани дел од ветувањата за претходната година, па кога ќе вратите во Битола што ќе им кажете на граѓаните што сте реализирале, го праша Стоилковски, министерот Милевски.

Прочитајте и...  Продолжува судењето за „Титаник", се сослушуваат сведоци на обвинителството

Поврзани вести

Истрага во Министерството за правда околу обиди за поништување на резултатите од претседателските избори во САД

Слободен печат

„Ја разбираме карикатурата, но Петричиќ не го разбира силувањето“: Карикатуристот ја шокираше јавноста

Слободен печат

Втор ден немири во Холандија по воведувањето на „полициски час“: Инциденти во Ротердам и во близина на Мастрихт

Слободен печат

Филипче за набавка на ковид вакцини: Преговараме со кинески „Синовак“ и „Синофарм“, чекаме дози и од Ковакс механизмот и од „Фајзер“

Слободен печат

Шкотска ќе одржи нов референдум во мај

Срѓан Ивановиќ

Бајден повторно ги воведе ограничувањата за патување

Слободен печат

Остави Коментар