Стогодишна баба доби поклон од омилениот клуб, Милан

Фудбалскиот гигант Милан кој последните години е во резултатска криза, не ги заборава своите навивачи, и на настарата навивачка и приреди изненадување.

Инес, која го прослави 100. роденден, доби оригинален дрес на Милан на кој се наоѓаат потписи од сите фудбалери. Таа прво со неверување гледаше, па неколку пати праша дали тоа е отигинален дрес и дали навистина тоа се потписи од фудбалерите, мислејќи дека се работи за шега.

– Момци мои, играјте добро. Направете ме горди. Мој Милан, толку те сакам. Кога играчите би знаеле колку го сакам овој клуб – изјави воодушевената Инес.

Прочитајте и...  НБА има план, сезоната завршува со спектакл во Лас Вегас

Инес отрки дека последен пат го посетила „Сан Сиро“ и го следела Милан притоа правејќи претстава на трибината кај најголемите ултраси на „росоњерите“.

– Последен пат го следев Милан во живо пред 13 години. Тогаш имав 87 години. Двајца навивачи ме замолија да се фотографираме. Се согласив, но тие потоа мораа да ме однесат на навивачката бина кај лидерите на навивачите и на оградата за да навиваме. Беше неверојатно – се потсетува најстарата навивачка на Милан.

Прочитај повеќе

Балмер донира 25 милиони долари во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Герет Бејл покажа дека е талентиран и за голф! (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна порака на Никола Јокиќ: Биди и ти шампион! (ВИДЕО)

Слободен печат

УЕФА: Кој нема да го заврши првенството, ќе биде драстично казнет!

Слободен печат

Статистички од 2015 година Ѓоковиќ владее во светскиот тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Новак, Рафа и Рожер не играат за пари, туку за приматот најдобар во историја

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бразилецот Роналдо беше вистински се*ко, подобар е од Марадона, Меси и Роналдо

Слободен печат

Самсоненко повеќе нема да биде во Вардар

Слободен печат

Де Брујне размислува за трансфер во Реал Мадрид

Слободен печат

Првите заразени во НБА, Гобер и Мичел го победија коронавирусот

Слободен печат

Поранешен соиграч на Руни и Роналдо заработува милиони од продажба на часовници

Слободен печат

Фудбалерите на Динамо Загреб контра управата, тајно донираа 120.000 за детски респиратори

Слободен печат