Стогодишна баба доби поклон од омилениот клуб, Милан

фото: Twitter

Фудбалскиот гигант Милан кој последните години е во резултатска криза, не ги заборава своите навивачи, и на настарата навивачка и приреди изненадување.

Инес, која го прослави 100. роденден, доби оригинален дрес на Милан на кој се наоѓаат потписи од сите фудбалери. Таа прво со неверување гледаше, па неколку пати праша дали тоа е отигинален дрес и дали навистина тоа се потписи од фудбалерите, мислејќи дека се работи за шега.

– Момци мои, играјте добро. Направете ме горди. Мој Милан, толку те сакам. Кога играчите би знаеле колку го сакам овој клуб – изјави воодушевената Инес.

Инес отрки дека последен пат го посетила „Сан Сиро“ и го следела Милан притоа правејќи претстава на трибината кај најголемите ултраси на „росоњерите“.

– Последен пат го следев Милан во живо пред 13 години. Тогаш имав 87 години. Двајца навивачи ме замолија да се фотографираме. Се согласив, но тие потоа мораа да ме однесат на навивачката бина кај лидерите на навивачите и на оградата за да навиваме. Беше неверојатно – се потсетува најстарата навивачка на Милан.

Видео на денот