Стјуардеса од Израел починала од мали сипаници, се заразила за време на лет – Слободен печат
ВестиПланета

Стјуардеса од Израел починала од мали сипаници, се заразила за време на лет

43-годишната стјуардеса, мајка на три деца, била примена во болница во март, откако допатувала со авион од Њујорк.

Стјуардеса од Израел починала откако пред неколку месеци се заразила од мали сипаници за време на еден лет, јавуваат израелските медиуми.

43-годишната стјуардеса, мајка на три деца, била примена во болница во март, откако допатувала со авион од Њујорк.

Таа била вакцинирана против мали сипаници само еднаш, наместо двапати, како што се препорачува. Министерството навело дека нејзиното здравје било влошено со енфацилитис и имуниот систем ѝ колабирал, но не објавило дали стјуардесата се заразила со мали сипаници за време на летот.

„Џерулазем пост“ пишува дека стјуардесата била во контакт со заразен патник, а авионот на израелската компанија ЕЛ АЛ, полетал од меѓународниот аеродром „Џон Кенеди“ на 26 март и слетал во Тел Авив следниот ден.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close