Стив Брус наследник на Бенитез во Њукасл - Слободен печат

Стив Брус наследник на Бенитез во Њукасл

Екипата на Њукасл конечно го реши прашањето за новиот тренер по оставката на Рафаел Бенитез. Нов менаџер на англискиот премиерлигаш е Стив Брус кој потпиша тригодишен договор.

– Неизмерно сум горд што го презедов Њукасл. Ова е мојот клуб од детството, тоа беше омилениот клуб на татко ми. Затоа, ова е специјален момент за мене и моето семејство. Пред нас е голем предизвик но јас и целиот стручен штаб сме подготвени, ќе ги засукаме ракавите и ќе дадеме се што имаме за Њукасл да биде дел од елитата – изјави Брус.

Стив Брус е роден во Њукасл, а од јануари годинава го предводеше Шефилд венздеј. Вп кариерата ги има тренирано уште и екипите на Шефилд јунајтед, Хадерсфилд, Виган, Кристал Палас, Бирмингем и Хал.

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и ќерката Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 1 =

Прочитај повеќе

Дербито на Рим без победник (ВИДЕО)

Слободен печат

Червар повеќе нема да ја води Хрватска

Слободен печат

Агинагалде: Ја сонувавме победата и успеавме

Слободен печат

Нов пораз на Вардар во Анталија, овој пат од Бачка Топола

Слободен печат

На Червар македонските судии му се виновни за поразот: Да му е..м мајката безобразна

Слободен печат

„Фуријата“ не ја дава титулата, Шпанија останува Европски шампион

Слободен печат