Стил на неделата: Жанета Гелевска Велјаноска, уметница

Маја Бабиќ,оперативен менаџер во „Баги комуникации“ за „Женски печат“ одбра стил на неделата, а според неа, тоа е уметницата Жанета Гелевска Велјаноска.

– Ќе ги прескокнам сите клишеа за тоа каква треба да биде жената со стил и веднаш ќе кажам, уметницата Жанета Гелевска Велјаноска за мене е жена со уникатен и оригинален стил. И кога мислам на стил, мислам не само на нејзиниот надворешен изглед туку и на сè она што таа го прави, како и начинот на кој живее. Убедена сум дека боите и нијансите го прават животот, а Жани е мајстор за бои. Ако ја следите на социјалните мрежи нема да можете да се изнагледате од блескави колоритни фотографии од нејзините модни комбинации, од сликите што ги создава, од храната што ја приготвува, од нејзиното ателје или од домот. Секое парче гардероба што таа ќе го одбере за свое, неминовно претрпува креативна трансформација и станува уникатно. Таа има бескраен талент за комбинации на бои, материјали и текстури од кои застанува здивот. Неколкупати сум се обидела да ископирам нешто од нејзиниот стил, но само еден поглед во огледалото ми кажува дека стилот на Жани е невозможно да се копира. Таа ги руши стереотипите за тоа колку накит е доволно, за тоа дека одредени бои или материјали не одат едни сo други. Ми се допаѓа дека не практикува да се шминка, па така целиот фокус е токму на тој нејзин уникатен стил. Во овој контекст не помалку важен е и стилот во нејзиниот дом. Престојот таму е како да сте во некоја галерија или музеј, а истовремно и во најтоплиот дом на светот. Секој детаљ е осмислен и допрен од нејзината креативност. И сè ова дополнето со нејзината неверојатна енергија и позитивност, вели Бабиќ.

Прочитајте и...  Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)
Маја Бабиќ

 

 

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат