Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Маја Илиоска, маркетинг раководител, за „Женски печат“ одбра стил на неделата, а според неа тоа е проф. д-р Ежени Брзовска.  

– Жена која знае што сака и ги сака своите блиски. Жена која се грижи за себе и внимава на својот изглед. Жена која има свои принципи и гради успешна кариера. Тоа за мене е жена со стил и со свој препознатлив печат. Една од тие жени, кои би сакала да ги издвојам е проф. д-р Ежени Брзовска, мојата драга професорка од додипломски студии на маркетинг катедрата при УКИМ Економски факултет. Секогаш расположена да го сподели своето искуство и знаење, иницирајќи интересни дискусии и интерактивност помеѓу нас студентите. Нејзина способност е да го поттикнува креативниот потенцијал кај студентите, а воедно е и љубител на убавите работи. Внимателно искомбинираните елегантни модни парчиња, како што се убавите кошули и здолништа, интересни марами и чевли, се деталите кои можете да ги забележите кога ќе ја сретнете.

Прочитајте и...  Гоца Тржан едвај врзува крај со крај поради пандемијата: Народов е среќен за тоа што естрадата нема од што да живее!
проф. д-р Ежени Брзовска

Автор е на повеќе научни трудови публикувани во национални и меѓународни списанија, учествувала во национални и меѓународни научни проекти, конференции од областа на маркетингот и има држено пленарни предавања на научно – стручни собир. Дипломец на Економскиот факултет – Скопје, каде што е наградена за најдобар студент на Департман маркетинг, а во  2012 година се стекнува со академски степен – доктор на економски науки. Професор, пријател, жена со стил, вели Маја Илиоска, маркетинг раководител.

Маја Илиоска

Прочитај повеќе

Дали коронавирусот предизвикува стерилитет и дали мажите се позагрозени од жените?

Слободен печат

Бекамови ги разлутија соседите: Ги молат да престанат со преправање на имотот

Слободен печат

Хороскоп за 4 август: На Овните една порака ќе им го разубави денот, Рибите ќе добијат важна понуда

Слободен печат

Виц на денот – Црногорски вирус

Слободен печат

Мајка Далтон: Украинка (51) ископала тунел за да го извади синот од затвор, но и таа завршила зад решетки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е тајната на нејзината убавина: Манекенката Катарина Ивановска без проблем сподели ваква фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Славната Тони Брекстон (52) младоликиот изглед го должи на вибратор: Детално објасни како го користи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кристијано Роналдо однапред, Георгина Родригез одзади: Погледнете какви фотки објави популарниот пар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет жешки пози на Луна Џогани покрај базен: Нејзиното момче вели дека е на апарати! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гоца Тржан едвај врзува крај со крај поради пандемијата: Народов е среќен за тоа што естрадата нема од што да живее!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска со контра-став од нејзиниот колега Панчо: Го сакам моето тело и сега и кога ќе ослабам! (ФОТО)

Слободен печат

Семејни проблеми: Раста го отпушти менаџерот Марко, братот на Ана Николиќ!

Васко Спасоски