Стил на неделата: новинарката Ивана Настеска

Биљана Стојановска, поетеса, за „Женски печат“ одбра стил на неделата, а според неа, тоа е новинарката Ивана Настеска.

– Не можам да одолеам кога ќе видам некој што носи сако или капут, а притоа ги комбинира со старки како Доктор Ху. Ја избрав новинарката Ивана Настеска, пред сè, затоа што е природна. Умее сосема шармантно да користи само црвен кармин, без никаква друга шминка.

Ивана Настеска

Впечатлива е во секоја смисла. Почнувајќи од специфичната фризура, па до парчињата облека што ги одбира. Редовно комбинира ретро-облека која кокетира со „андрграунд“-стилот со современи парчиња. Џемпери, плетени фустани, дезенирани капути, сакоа, џинс, интересни торби или чанти, во комбинација со старки или мартинки, се варијантите во кои често може да се види, и кои одаваат впечаток на елеганција, но и на оригиналност. Меѓутоа, облеката не ја прави Настеска она што е. Таа би имала посебен стил и кога би била облечена и во најобична бела или црна памучна маица, на пример. Зашто стилот не е само изборот на облека, туку како го носиш тоа што го носиш. А за да го носиш добро на себе мора да имаш нешто посебно во себе. Настеска е вистински борец за човекови права, секогаш на страната на послабиот, која активно работи во интерес на јавното и општото добро. Стилот на нежен, ем бруталално праведен борец, впишан е во кодот на нејзината ДНК, вели поетесата и новинарка Биљана Стојановска.

Прочитајте и...  Јапонската шума на самоубиствата: Зеленото море на самотијата на стотина километри од Токио (ВИДЕО)
Биљана Стојановска

Прочитај повеќе

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат

Џенифер Лопез ќе биде газдарица на бејзбол-тим!

Слободен печат

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат

Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Слободен печат

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина молчи, ама Игор се огласи: На Инстаграм даде до знаење што мисли за проблемите во бракот

Слободен печат

Јапонската шума на самоубиствата: Зеленото море на самотијата на стотина километри од Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат