Стил на неделата: Мирјана Марковска, адвокатка

Д-р Татјана Гуржанова, мајсторка за ин витро оплодување, за „Женски печат“ одбра стил на неделаѕа, а според неа, тоа е адвокатката Мирјана Марковска.

Д-р Татјана Гуржанова

– Ја одбирам адвокатката Мирјана Марковска за жена со стил на неделата. И не само на неделата, туку и на годината, и на животот. Секогаш ме инспирирала нејзината големина на жена, а од неодамна, уште повеќе. Мирјана е сопственик на адвокатска канцеларија со 12 вработени, која успешно ја води веќе цели 22 години. Жена полна со дух, со смисла за хумор, секогаш дотерана со вкус, интелигентна, паметна, жена полна со живот и над сè – жена борец. Пред една година Мирјана преживеа мозочен удар. Но брзо се исправи и продолжи да живее како ништо да не било, со нејзината девиза „дошло, ќе се трпи“ и за добро и за лошо. Не ѝ се скрши духот, ни човечноста, ниту хуморот. И продолжи да работи со истата страст и „пареа“. Е, тоа за мене е најголема елеганција и стил!

Прочитајте и...  Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета
Мирјана Марковска

 

 

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат