Стигна деветтото виски од колекцијата „Игра на престолите“

За сите обожаватели на „Игра на престолите“ излезе последното, деветто виски од колекцијата посветена на најгледаната серија на светот.

Станува збпор за вискито „Singhle malt“ старо 15 години, кое е изработено во соработка со „Diaegoa“, еден од најголемите производители на алкохолни пијалаци во светот и ХБО.

Налепницата на шишето оддава почит на судбината на Вестерос, а вискито е произведено во Шкотска и доаѓа во златно издание.

Цената на вискито е околу 130 евра, а станува збор за лимитирана едиција.

Минатата година „Johnnie Walker“ ги произведе две виски, „Песна на мразот“ и „Песна на огнот“.

Прочитајте и...  Први фотографии од синовите на славната тенисерка и фудбалерот - Папараците ја уловија Ана Ивановиќ на прошетка со синовите Леон и Лука! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Го повикав човекот со кого ме изневеруваше сопругата: Сè одрекуваше, а мене целиот град ми се смееше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Миленикот на Холивуд сепак има мана: Не можел да го запамети името на филмот, па морале да го сменат

Слободен печат

Франц од Нокаут и неговата сопруга Ема во Лос Анџелес го прославија првиот роденден на Мелоди! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЕДУЦИРАЈ СЕ: Предлог книжевни дела кои обработуваат теми поврзани со расизмот (I дел)

Слободен печат.

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Сопругата на фудбалерот на Реал Мадрид не мирува: Софија Милошевиќ во третиот месец од бременоста се „соблече“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Први фотографии од синовите на славната тенисерка и фудбалерот – Папараците ја уловија Ана Ивановиќ на прошетка со синовите Леон и Лука! (ФОТО)

Слободен печат

Тажна животна приказна на Дино Мерлин: Се вратив од турнеја, а сопругата ме праша: „Донесе ли нешто, немам за млеко“…

Васко Спасоски

Чувствувате лош мирис кој доаѓа од одводот? Со само три состојки веднаш ќе го решите проблемот!

Слободен печат

Инспиративен живот во седмата деценија: Смиљка, Воскресија, Софија и Сузица, четири жени, четири креативни приказни

Јасмина Кантарџиева Димков

Претерала: Фановите ја подбраа Дара Бубамара: „Ти си куп пластика“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Слободен Печат