Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Фудбалерот на Манчестер сити не крие дека има голема желба еден ден да го облече дресот на „кралскиот“ клуб.

Откако УЕФА драконски го казни Манчестер сити, започнаа шпекулациите за заминување на дел од најголемите ѕвезди на сè уште актуелниот шампион. Еден од нив е и англискиот репрезентативец, Рахим Стерлинг кој е голема желба на претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез.


Стерлинг ги подгреа страстите и во Манчестер и со Мадрид, откако на насловната страница на весникот „Ас“ се појави со дрес на Реал Мадрид.

– Никој не знае што ни носи иднината. Јас сум фудбалеро и секогаш сум отворен за нови предизвици, но во овој момент мојот предизвик е Манчестер сити и тука сум среќен. Реал Мадрид е фантастичен клуб, кога го гледате тој дрес, јасно ви е што тој претставува – изјави Стерлинг.

Прочитајте и...  Атлетико Мадрид завиен во црно, вчера почина талентиран фудбалер, а денеска клупска легенда

Прочитај повеќе

Прв фудбалски клуб кој банкротираше поради коронавирусот!

Слободен печат

Лазаров: Седумката ја носам поради Кукоч, а Вардар му е потребен на македонскиот народ!

Слободен печат

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат