1 C
Скопје

Стефановски го освои шестото место на првата трка во Имола

Во рамките од ТЦР шампионатот во Италија денеска нов настап на македонскиот возач Игор Стефановски.

На првата од двете трки викендов во Имола нашиот натпреварувач го освои шестото место.

Иџе до крајот на трката водеше голема битка да дојде и до петтата позиција против Ахмадов, но на крајот Русинот ги спречи сите налети на Македонецот. Стефановски зад победникот заостана нешто повеќе од 28 секунди.

Првата позиција ја освои Азкона од Шпанија, пред Италијанците Џакон и Јелмини, на четвртото место се најде Гвидети.

Втората трка е закажана в недела со почеток од 12.40 часот на патеката „Енцо и Дино Ферари“.

Прочитајте и...  Лазаров: На ова СП не се претставивме достоинствено, треба да се бориш до крај!

Поврзани вести

ВИДЕО: „Кралска“ вечер, Реал потсети на најдобрите денови!

Слободен печат

СП: Данска во четвртфинале, Јакобсен блескаше против Јапонците!

Слободен печат

Червар после дебаклот: Време е друг човек да ја води Хрватска!

Слободен печат

ВИДЕО: Милан шокиран, Несторовски не доби шанса против Интер!

Слободен печат

Тежок удар за Хрватите, сега и победа над Данска не им гарантира четвртфинале

Слободен печат

„Комити“ со голема најава: Билет за спас на ФК Вардар!

Слободен печат

Остави Коментар