Стефанова не му дава привремен пасош на Орце Камчев – Слободен печат
ВестиМакедонија

Стефанова не му дава привремен пасош на Орце Камчев

Судот треба да пресече дали ќе го земе предвид мислењето на Стефанова или основаноста на барањето на осомничениот во „Империја“, Орце Камчев.

Обвинителката Лиле Стефанова не се согласува Орце Камчев да добие привремен документ со кој би патувал во странство поради бизнис средби.

Обвинителството и официјално потврди дека за барањето до Кривичниот суд е препратено негативно мислење. Судот треба да пресече дали ќе го земе предвид мислењето на Стефанова или основаноста на барањето на осомничениот во „Империја“, Орце Камчев.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close