11 C
Скопје

Стефанова четири часа „пее“ во обвинителство

Речиси четири часа во седиштето на обвинителството за Организиран криминал во Скопје трае распитот на обвинителката Лиле Стефанова за аферата “Рекет”.

Утре, пак треба свој исказ да даде нејзината шефица, обвинителката Катица Јанева. Двете сведочат во својство на сведоци. Во предметот „Рекет” единствено, засега осомничени и притворени се Бојан Јовановски и Зоран Милевски.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Бајден: Се надевам дека Трамп ќе присуствува на инаугурацијата, одлуката зависи од него

Поврзани вести

Фаучи се извини за изјавата дека британските власти прерано ја одобриле вакцината против ковид-19

Слободен печат

Макпетрол совети за возачите – што сѐ влијае на потрошувачката на гориво

СП.

Градските власти исчистија под Кале, се заканија со казни, па заборавија

Работниците од прилепски „Еурокомпозит” се разочарани и најавуваат протести

Слободен печат

БИДИ БЕЗБЕДНА: 16 дена активизам против насилство врз жени и девојчиња

Протест на тутунари пред откупен пункт во Струмичко

Слободен печат

Остави Коментар