Стартуваше Д-Фест (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеКултура

Стартуваше Д-Фест (ГАЛЕРИЈА)

Фестивалот покрај четирите бини, содржеше и штандови за кафе, веганска храна, како и терени за кошарка, тенис, arrow tag итн.

Започна еден од најголемите македонски фестивали Д-фест. Дојдоа голем број на посетители од целата држава, но и пошироко да уживаат во перформансите на изведувачите.

Фестивалот покрај четирите бини, содржеше и штандови за кафе, веганска храна, како и терени за кошарка, тенис, arrow tag итн.

Главни изведувачи кои го „размрдаа“ фестивалот беа раперите Vojko V и Страјк, а во подоцнешните часови публиката уживаше со Offenbach и Кирил Џајковски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close