Стартот на големото финале ќе доцни 15 минути, навивачи на Ливерпул без билети се обиделе да влезат на стадионот

Навивачи на Ливерпул на стадионот „Франција“/ фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Фудбалскиот спектакл со кој ќе биде спуштена завесата во европскиот фудбал, финалето во Лигата на шампионите ќе започне 15 минути подоцна.

Фудбалерите на Реал Мадрид и на Ливерпул наместо во 21 часот, битката за трофејот ќе ја започнат во 21.15 часот.

Засега организаторот не ја објавува вистинската причина за доцнењето на стартот на натпреварот кој треба да се игра на стадионот “Франција“ во Париз, но на социјалните мрежи се појавија информации дека причина за доцнењето се навивачите на Ливерпул и нивните обиди без билети да влезат на стадионот.

 

Видео на денот