Стартните состави на Полска и Македонија (ФОТО)

Селекторот Игор Ангеловски ги одреди првите 11 на кои ќе смета за вечерашната пресметка против Полска во осмиот квалификациски натпревар за ЕП 2020.

На голманската позиција е стандардниот Димитриевски, потоа во одбраната се Ристовски, Муслиу и Ристевски. Во составот е сега и Бејтулаи (кој не настапи против Словенија поради жолти картони), Николов, Спировски и Алиоски.

Во нападот исто како што беше и против Словенците, најистурени Пандев и Несторовски, а ќе им помага Елмас.

принтскрин/flash scores

Шанса од резервната клупа ќе чекаат Илиев, Шишковски, Тошевски, Зајков, Трајковски, Радески, Дориев, Стоилов, Стојановски, Младеновски.

Потсетување дека поради повреди дуелот против Полска ќе го пропуштат Аријан Адеми, Енис Барди, Дарко Велковски, Крсте Велкоски и Иван Тричковски.

Прочитајте и...  Филипче: Ова се моите колеги кои неуморно работат на пунктовите за тестирање

Прочитај повеќе

Беше позитивен на Ковид-19, па се самоуби клупскиот лекар на Ремс!

Слободен печат

„ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ“: Актуелна легендарна снимка на Новак Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите пет фудбалски „кражби“ во 21 век! (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје дел од иницијативата „Спортистите против коронавирусот“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Гарлик: Ќе останеме без пари доколку не продолжи Премиер лигата!

Слободен печат

Тенисерка објави слика од своите гради и порача: „Не е за помлади од 18“! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА демантира дека ЛШ мора да заврши до 3 август

Слободен печат

Европски шампион во одбојка на плажа си најде „соиграч“ во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешен македонски борач позитивен на коронавирус

Слободен печат

Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Слободен печат

Горбок: Ни ветија одговори во април, загрижени сме за иднината на Вардар!

Слободен печат

Еклстон: Би било ужасно Хамилтон со осум трки да биде шампион!

Слободен печат