Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Тренерот на европскиот шампион Ливерпул, Јирген Клоп, вечерва против Атлетико Мадрид во првиот осминафинален натпревар се одлучи да настапи со за него омилената 4-3-3 формација и со Мане, Салх и Фирмињо во нападот.

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне има проблеми со повредите, Жоао Феликс и Трипие нема да бидат во тимот, додека во нападот ќе биде Алваро Мората заедно со Кореа.

ПСЖ на „Сигнал Идуна Парк“ ќе биде посилен за Нејмар кој се опоправи и ќе биде во тимот од првата минута. Негов партнер во Нападот ќе биде Мбапе, додека Кавани и Икарди од клупата ќе ја чекаат шансата да влезат.
Ерлинг Халанд ќе биде во првиот тим на Борусија Дортмунд која има проблеми поради повредите на Брандт и на Ројс.

Прочитајте и...  МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

НАЈАВЕНИ СОСТАВИ:
Борусија Дортмунд – ПСЖ
Борусија: Бурки, Пишчек, Загаду, Хумелс, Гереиро, Витсел, Џан, Ашраф, Азар, Санчо, Халанд.
ПСЖ: Навас, Маркињос, Кимпембе, Силва, Муние, Курзава, Геје, Верати, Ди Марија, Мбапе, Нејмар.

Атлетико Мадрид – Ливерпул
Атлетико: Облак, Врсаљко, Савиќ, Фелипе, Лоди, Коке, Томас, Саул Нигез, Лемар, Кореа, Мората.
Ливерпул: Бекер, Александер Арнолд, Робертсон, Гомез, Ван Дајк, Фабињо, Вајналдум, Хендерсон, Мане, Салах, Фирмино.

Прочитај повеќе

Прв фудбалски клуб кој банкротираше поради коронавирусот!

Слободен печат

Лазаров: Седумката ја носам поради Кукоч, а Вардар му е потребен на македонскиот народ!

Слободен печат

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат