3 C
Скопје

Старлетата Сораја уапсена во Црна Гора

Сораја Вучелиќ-Масони, 34-годишната старлета е уапсена во Црна Гора поради сомнение дека сторила казнено дело на непостапување според здравствените прописи за сузбивање на опасната болест, пренесуваат медиумите од регионот. Со неа била уапсена и нејзината придружничка, М.М од Подгорица.

„Постапувајќи според оперативни информации, полицијата изврши контрола на една викендица во која се затекнати две женски лица кои не поседувале дозволи за исклучок на забраната за меѓуградски сообраќај, односно пропусници“, рекле од полицијата.

Освен што ја прекршиле таа мерка, ја прекршиле и мерката за забрана за собирање во објекти за оние кои не се членови на домаќинството.

Сораја сè уште не се огласи за апсењето.

Прочитајте и...  ФОТО | Милениците на претседателот Џо Бајден: Во Белата куќа за прв пат живее посвоено куче од прифатилиштето

Поврзани вести

Лилјаците се домаќини и на вирусот нипа, чија смртност е и до 75 отсто

Слободен печат

Кристина Ричи ја откри темната страна на нејзиниот брак: Се плашев за мојот живот

Слободен Печат

Британските музичари ја нападнаа владата: Сега мораат да имаат визи за настапи во ЕУ

Слободен Печат

Лиса Симпсон пред Камала Харис: Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на првата жена потпретседател на САД?

М.Р

Последната објава на Мира Фурлан: Ноќта е ведра и Млечниот пат се чини толку близу. Таму наскоро ќе појдам

Слободен печат

Џеј Зи инвестира милиони во производство на марихуана

Слободен Печат

Остави Коментар