1 C
Скопје

Старица пронајдена мртва во својата бања, телото предадено на обдукција

Малолетник ја пронашол мртва својата баба, телото на починатата е дадено на обдукција, информира МВР.

-На 06.07.2020 околу 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во бања во куќа на ул.„Лука Геров“ во Скопје, 17 – годишник ја пронашол почината, со повреда на главата, неговата баба Е.Т.(81)- стои во дневниот билтен на МВР.

Од лекар била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција.

Прочитајте и...  Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Поврзани вести

Приведен 46-годишен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

Слободен печат

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Остави Коментар