Станков: Резултатот не е добар, одиме на победа против Шкупи! - Слободен печат

Станков: Резултатот не е добар, одиме на победа против Шкупи!

Шкупи извлече поволен резултат од првиот дуел во Ерменија, иако тимот од Чаир можеше да си замине и со триумф од гостувањето, во текот на мечот водеше и со 3:1.

Претходно стратегот на чаирчани, Умит Каран на прес конференција изјави дека неговите играчи немаат намера да играат на 0:0 (1:1 или 2:2, евентуални резултати кои го водат Шкупи во наредната фаза).

Во главниот град веќе се наоѓааат фудбалерите на Александр Тарханов, овој клуб и во минатото се соочувал со македонски екипи и сите досега ги елиминирал.

Ова лето во редовите на противничкиот тим дојде и македонскиот играч одговорен во делот на одбраната, Антонио Станков кој ги сподели своите очекувања во пресрет на возвратната пресметка.

– Ова е важен натпревар за нас, во првиот дуел одигравме 3:3. Резултатот не е добар, бидејќи противникот постигна три гола, на крајот барем успеавме да извлечеме реми. Знаеме дека утре со сите сили мораме да одиме на победа. Се надевам дека и навивачите од Ерменија кои дојдоа во Скопје ќе ни ја дадат потребната поддршка и ќе ни помогнат да дојдеме до триумфот – вели Станков.

Прочитај повеќе

Јаховиќ промовиран во Анталијаспор

Слободен печат

Ливерпул е петти англиски клуб со серија од 40 натпревари без пораз

Слободен печат

Цените за Супербол уриваат рекорди, засега се продаваат за 10 просечни македонски плати

Слободен печат

Ѓоковиќ конечно откри зошто не јаде месо

Слободен печат

Вознијацки замина во пензија: Се надевам дека ќе бидам инспирација за тенисерите од малите земји

Слободен печат

Дончиќ во првата петорка на Олстар натпреварот

Слободен печат

Остави Коментар

2 + four =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ по 50. пат се игра во осминафиналето на грен слем турнир

Слободен печат

Челси доби корпа од Кавани, ќе плукне 50 милиони за Французин

Слободен печат

Леви го истера своето, Ериксен од понеделник во Интер

Слободен печат

Ракометарите на Боливија се вистински дудуци, примија 214 гола на три наптревари

Слободен печат

Ливерпул го продолжува походот кон титулата, падна и Вулверхемптон (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар

Слободен печат