Српскиот пејач пред три дена објави дека е позитивен на корона, а сега стигнаа резултатите од неговата сопруга! (ФОТО)

Младиот српски пејач Љуба Перучиќ на 26 јуни објави дека е позитивен на коронавирусот,  а тоа го потврди со фотографија од болничкиот кревет, наведувајќи дека ситуцијата му е сериозна.

Денеска се тесираше и неговата сопруга, а сега пак ги објави резултатите.

– Драги мои, само да ве известам дека ми јавика дека не сум позитивна.

Ова е објавата на нејзиниот профил на Инстаграм:

Фото: Инстаграм

– Драги мои ќе биде моја единствена изјава до сега и ве молам вас, немојте да ме вознемирувате. Не сум единствен кој се лечи тука, болницата е полна. Ѕвонењето на телефонот и тоа како ги нервира луѓето околу мене, а нормално и мене – напишал Љуба пред неколку дена, кога објави дека е заразен и додаде:

Прочитајте и...  Најчудниот холивудски пар: Рајан Гослинг и Ева Мендез немаат дадилки, не сакаат внимание и никаде не се појавуваат заедно!

– Имам воспаление на двете белодробни крила, тестот од Ковид не сум го добил се уште, но нормално е дека се сомневаат дека е тоа. Генерално сум добар, не сум на апарат, му благодарам на Господ. Ги земам сите лекови кои треба и за неколку дена ќе бидам дома. Ќе ги замолам сите кои беа во близок контакт со мене во последно време да внимаваат дали ќе имаат некакви тегоби. Чувајте се и ви благодарам за разбирањето.

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жешко лето: Гласајте за најсекси бикини на македонската естрада! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова идеја за ова попладне: Кремаста и лесна пилешка салата – Нема да можете да престанете да ја јадете! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Васко Спасоски

Обидете се да ослабете со „Војничка диета“

Слободен печат

Беше една од најпосакуваните актерки во Холивуд, а по турбулентниот брак со Стивен Сегал стана непрепознатлива! (ФОТО)

Слободен Печат

Рамо до рамо со Ирина Шајк: Синот на Елизабет Харли е sвезда на новата модна кампања (ВИДЕО)

Слободен печат