Српскиот „Курир“ и натаму со непроверени информации: Боки 13 ја финасирал српската опозиција

Според овој таблоид Вук Јеремиќ повеќе пати доаѓал во Скопје на состаноци со „луѓе од опкружувањето на уапсениот водител“, а како што наведуваат клучен бил советникот на Зоран Заев, Башановиќ.

Парите од аферата „Рекет“ наводно оделе за финасирање на српската опозиција, а против власта.

Според „Курир“ Башановиќ бил задолжен парите од Боки 13 да бидат префрлени во Србија.

Повикувајќи се неидентификуван извор Курир исто така објавува дека на тој начин биле префрлени неколку стотици илјади евра. Планот бил прекинат со апсењето на  Боки 13.

Прочитајте и...  БИЛЕТОТ МОРА ДА СЕ ИЗБРИЧИ ДО КРАЈОТ НА ВОЗЕЊЕТО: ЈСП го згреши албанскиот превод на новиот билет (ФОТО)

Прочитај повеќе

Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Слободен печат

Поради Брегзит се повеќе странски компании отворат претставништва во Холандија

Слободен печат

Италијански авион ќе тргне по државјаните на ЕУ кои се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес”

Слободен печат

Боја и летоци врз солунската Митрополија, анархистичка група презеде одговорност (ВИДЕО)

Слободен печат

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Слободен печат

Николовски: Наќе Чулев дојде во МВР и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 2 =

Прочитај повеќе

Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Слободен печат

Закрепнува лицето кое прво заболе од коронавирус во Египет

Слободен печат

Загинаа две жени откако нивното возило паднало од траект во близина на Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Стејт департментот го осуди протерувањето на тројца американски новинари од Кина

Слободен печат

Род Благоевиќ му се заблагодари на Трамп за помилувањето (ВИДЕО)

Слободен печат

По осум години прв комерцијален лет меѓу Дамаск и Алепо

Слободен печат