Српски спортисти не сакаат да се вратат од Турција и да бидат во карантин

Само славниот кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ денеска се врати во татковината.

Поголем дел од српските спортисти кои настапуваат во Турција одбиле да се вратат во татковината бидејќи задолжително треба да поминат 14 дена во самоизолација, а единствен кој се враќа е тренерот на Фенербахче, Жељко Обрадовиќ.

Ова го изјави министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ кој напомена дека денеска авион од Белград полетал кон Истанбул.

– Нашата влада секојдневно праќа по два авиони за да ги врати дома нашите граѓани. Ние вративме окоу 150 турски државјани во Истанбул, а турската влада во знак на благодарност ќе ни донира заштитна опрема.

Со истиот авион ќе си дојде дома и Жељко Обрадовиќ заедно со семејството. Интересно е што нашите спортисти не сакаа да се вратат. Кога ќе слушнат дека мора да заминат во карантин тие сметаат дека е подобро да останат таму – изјави Давиќ за српските медиуми.

Прочитајте и...  Ледеки е чудо, го преплива базенот со чаша млеко на главата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Касиљас и официјално ја заврши кариерата: Дојде време да се простам со фудбалот

Слободен печат

Изненадување во Јувентус – тренер без ниту еден трофеј ќе го менува Сари, Интер и Конте ќе одат на суд?

Слободен печат

Лил е вистински рудник за фудбалери, за три години заработи 250 милиони евра од продажба на играч

Слободен печат

Левандовски: Клоп има две лица

Слободен печат

Полиција во домот на легендата на Манчестер јунајтед поради фотографиите на ќерка му

Слободен печат

Ледеки е чудо, го преплива базенот со чаша млеко на главата (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Обидот фудбалерот да биде изнесен на носилки заврши урнебесно (ВИДЕО)

Слободен печат

Откриено што го убивало во поим Мајкл Џордан – монструмот меѓу нозете на Пипен

Слободен печат

Рамос е најдобар дефанзивец на светот, може да игра уште шест години

Слободен печат

Лејкерс по една деценија се најдобри во Западната конференција (ВИДЕО)

Слободен печат

Лион не можеше да добие поголемо засилување пред Јуве!

Слободен печат

Бабиќ го потврди комплетниот состав на Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Слободен печат