5 C
Скопје

Српската премиерка Брнабиќ ја „избламира“ Македонија

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Српската премиерка Брнабиќ ја „избламира“ Македонија – Им даваме вакцини, не се подготвени да ги земат!

– Зелено светло за најважната статистичка операција – Усвоен законот, попис од 1 до 21 април

– Јануарско „стампедо“ по документи за помош за трето дете – Заборавени ковид-протоколите

– Со песокот од Пчиња се „исцрпува“ и животот во Горно Коњари – Селаните немоќни против концесионерите

– Инспекторите во Струга „открија“ комплетна гинеколошка ординација без документација

– Безбедносни експерти за легализацијата – Младите се во најголема опасност кога канабисот е лесно достапен

– Анкета на НБМ – Економските експерти не го делат оптимизмот на Владата за растот на БДП

Прочитајте и...  Затворени угостителски објекти во Радовиш и во Кичево

– Церемонија во Капитол – Џо Бајден инаугуриран за 46. претседател на САД

– Еврокомесарката Фон дер Лејен за влошената здравствена ситуација во заемјите на Унијата – Неприфатливо e доцнењето на вакцините

– Во овој број и редовниопт прилог за ТВ Програма и филм

Поврзани вести

Јалдз Веапоска за „Слободен печат“: Лекарска комора да ми каже каде точно се моите извадени матка, бубрег и јајник!

Македонците со бугарски пасоши можат да се вакцинираат во Бугарија

Слободен печат

Затворени угостителски објекти во Радовиш и во Кичево

Слободен печат

Артан Груби: Одлуката на Меџити е лична, ја почитувам

Дестан Јонузи

Гостиварец нападнал медицинско лице и кршел инвентар во болница

Слободен печат

ВИДЕО: Кинеските регулатори ја истражуваат тепачката меѓу пилот и стрјуард: Едниот заврши со скршена рака, а другиот со скршен заб

Слободен печат

Остави Коментар