Српската пејачка Сека брои ситно до породувањето, а погледнете какво специфично име смислила за бебето! (ФОТО)

Другарките на пејачката организираа забава по повод нејзината блежена состојба…

Пејачката Сека Алексиќ наскоро ќе се породи и на свет ќе го донесе својот втор син за кого со сопругот веќе одлучија дека ќе се вика Исак.

Сека организираше забава која популарно се нарекува „бебе дарување“.

 

View this post on Instagram

 

🙏🏼💙 #Bozic @maisonmarasilserbia

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

За таа прилика, пејачката ги собра своите најдобри пријателки, а домот беше декориран во сина и бела боја.
Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а многумина коментираат дека за трудница во поодмината бременост изгледа одлично.
Прочитајте и...  НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Прочитај повеќе

Влезе во шестата деценија, треба да се смири: Фановите на Моника Белучи со поделено мислење за нејзиниот провокативен стајлинг (ФОТО)

Слободен печат

Британска пејачка сними спот во синиот воз на Тито – Погледнете како тоа изгледа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рита Ора со накострешени гради во ресторан, па во диско! (ФОТО)

Слободен печат

Холивудските медиуми „горат“: Се оженил Леонардо Дикаприо?!

Слободен печат

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат