Српската пејачка Рада Манојловиќ депортирана од Швајцарија – ова е причината! (ФОТО)

Српската пејачка Радмила Манојловиќ денеска доживеала голема непријатност, а како што пишува српски „Блиц“, таа во Швајцарија била задржана нешто повеќе од шест часа поради проверка.

Според тоа што дознава српскиот весник, во моментов ја депортираат накај Белгард од аеродромот во Цирих.

Атрактивната пејачка вечерва требаше да настапува во Швајцарија, меѓутоа, бидејќи немала работна виза, не и било дозволено да влезе во земјата.

Прочитајте и...  Сите нечистотии од фугите исчезнуваат - Мешавина која гарантира совршено чисти керамички плочки

 

 

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар