Срна усмртена на автопатот Тетово-Скопје, повредена сопатнича во возило

Срна била усмртена од возило додека се движела по автопатот Тетово-Скопје, а при судирот повредена е и сопатничка во автомобилот, информира денеска СВР Тетово.

-Вчера во 17 часот и 30 минути, на автопатот Тетово-Скопје, во близина на исклучувањето за Групчин, патничко моторно возило „рено сеник” со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот З.С. од скопско Волково, удрило и усмртило срна која се движела по коловозот. При тоа, со телесни повреди се здобила сопатничката во возилото Д.З.(49), која била пренесена во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош, информираат од СВР Тетово.

По пријавата на случајот извршен е и увид од страна на екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Прочитајте и...  Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Поврзани вести

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Слободен печат

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Слободен печат

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат

Остави Коментар